Ürünlerimiz
Alışveriş Sepetiniz

Bilgilendirici Yazılarımız

Fatih 23 Feb 0 373
Kokoreç Aslında kokoreç nasıl ve nerede bulunmuş tam olarak bilinmiyor. Fakat yaklaşık 1960'lı yıllarda ortaya çıktığı öngörülüyor. Yunanistan halkının keşfettiği öne sürülen kokoreç, ülkemizde 1970'l..
Fatih 23 Feb 0 414
MumbarMumbar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinde yapılan geleneksel lezzetler arasında yer alır. Koyunların kalın bağırsağına iç harç doldurularak yapılan bu yemek, hazırlık aşamasın..
Fatih 05 Mar 0
Midye Midye, genel ifadesi ile midye dolma günümüze Bizans mutfağından gelen bir lezzettir. Hatta öyle ki sokak lezzetlerinin olmazsa olmazıdır. 19. Yüzyıldan itibaren Osmanlı mutfağında yerini almayı..
Fatih 05 Mar 0
SucukSucuk, Anadolu bölgesine özel bir lezzettir. Tarihçe olarak tam ve net bir şekilde kaçıncı yüzyılda ve ne şekilde ortaya çıktığı bilinmemekle birlikte ülkemizde belirli illerde daha lezzetli yapı..
05 Mar 0 312
ŞırdanŞırdan, ülkemizde geleneksel yemek türleri arasında yer alır. Adana ilinin yöresel yemekleri arasında yer alan bu eşsiz lezzet; kısaca geviş getiren hayvanların midesinden yapılır diyebiliriz. G..
Fatih 23 Feb 0 375
İçli Köfte Yapılan araştırmalara göre içli köfte isimli mükemmel lezzetin tarihçesi 1700'lü yıllara dayanıyor. Özellikle Ortadoğu Bölgesinin önemli ve geleneksel lezzetleri arasında yer alır. Yöreden ..
Fatih 23 Feb 0 297
Adana KebapAdana kebap, isminden de anlaşıldığı gibi Adana ilimize ait olan bir kebap türüdür. Adana denilince akla ilk olarak kebap gelir ve işte bu yüzden Adana’nın yöresel lezzeti olarak bilinir. A..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Adana Paraşüt Adana Yamaç Paraşütü